18 Yaşını Doldurmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Paylaşır mısın ?


Kredi kartı kullanımı bankaların sağlamış oldukları avantajlar ile oldukça yaygınlaştırmıştır. Bankaların sunduğu banka ürünleri arasında en çok tercih edilen kredi kartları kişilere günlük hayatlarında birçok avantaj sağlamaktadır. Kişileri günlük hayatta nakit taşıma zorunluluğundan kurtaran, alış verişlerinde taksitlendirme seçenekleri sunması ve bankaların firmalar ile yaptıkları özel anlaşmalar sonucunda kişilere sundukları özel kampanyalarda kredi kartı kullanımını oldukça arttırmıştır.

Kişilerin kredi kartı seçeneklerinin fazla olması ve bankaların kredi kartı verme şartlarını oldukça esnek bir hale getirmeleri kredi kartı kullanımını daha da arttırmıştır. Bu noktada kimler kredi kartı alabilir sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almıştır. Bunun yanı sıra sorulan bir diğer soruda 18 yaşını doldurmayan kredi kartı alabilir mi? Sorusudur. Bankalara yöneltilen bu sorular arasında yer alan soru hakkında bilgi vermek gerekirse bankaların sunduğu ürünlerden faydalanılması için öncelikle bireylerin 18 yaşlarını doldurmuş olmaları bir zorunluluktur. Ancak değişen hayat şartları nedeni ile bankalar bazı durumlarda 18 yaşını doldurmamış bireyler içinde banka hizmetlerini kullanıma sunmuşlardır.

Bu hizmetler 18 yaşından küçükler için banka hesabı açılabilmesi hizmetidir. Ayrıca sorulan bir soru olan 18 yaşını doldurmayanlar kredi kartı alabilir mi? Sorusunun cevabı ise şu şekilde ifade edilebilmektedir. 18 yaşını doldurmayanlar bankalardan bizzat kredi kartı alamazlar. Ancak aile bireylerinden herhangi birinin üzerine olan kredi kartına bağlı bir ek kartı yine aile bireyleri tarafından imzalanan özel imzalı belge ile kullanmaya başlayabilirler. 18 yaşını doldurmamış olan bireyler için aile bireyleri tarafından bankaya farklı şekillerde ek kart talebinde bulunabilirler. Ek kart asıl karta ve asıl kartın bağlı bulunduğu hesaba bağlı olan bir kredi kartıdır. Hesap özeti ayrı olarak görüntülenebilen kredi kartı özellikler şehir dışında okuyan çocukları için aile bireyleri tarafından çıkartılmaktadır. Bankaların kişilere sağlamış olduğu olanaklardan biri olan kredi kartı ek kart hizmeti yine kişilerin hayatlarını kolaylaştırmada iyi bir hizmet olarak fazlaca kullanım alanı bulmuştur. Kişiler kredi kartı ek kart başvuru işlemlerini bankalarına kolayca yapabilmektedirler.Bir önceki yazımız olan Acil Kredi Lazım başlıklı makalemizde acil kredi ve Acil Kredi Lazım hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir