Banka kredi kartı güvenlik kodu

Paylaşır mısın ?


Kredi Kartı Güvenlik Kodu nedir? CSC (CVC) Nedir?

CVV2/CVC2 Nedir?

Bu yazımız güvenli internet alışverişleriniz için hazırlandı ve yazımızda kredi kartı güvenlik kodu nedir?  Kredi kartı güvenlik kodu nerede yazar?  Kredi kartı güvenlik kodu olmadan işlem yapılır mı? Gibi sorulara cevap veriyoruz.

Öncelikle şunu açıklamak gerekir ki , kısaca “CSC” şeklinde yazılan ve internet üzerinden alış veriş yapılırken gerekli olan Kredi Kartı Güvenlik Kodu (Card Security Code) demektir.

Kredi kartı güvenlik kodu nerede yazar?

Güvenlik numarası ya da güvenlik kodu kartın neresindedir?

MasterCard  Visa kart  ve Discover kredi kartlarında , bu kod kredi kartınızın arkasında basılı olan genelde beyaz alnda yazılı olan 3 haneli koddur. Kredi kartı numaranızdan sonra sağ tarafta yer alır.

Diğer kredi kartı türlerinden olan American Expresskartları için kart güvenlik kodu olarak kartınızın ön tarafında yer alır.Kartı önündeki 4 haneli numara CSC (CVC) kodunu gösterir. Bu güvenlik numarası ( güvenlik kodu) , Kredi Kartı numarasının Sağındadır.

Bu  güvenlik kodu  kredi kartı işlemlerinizin  uygulanmasında kartınızın ve dolayısıyla bağlı hesabınızın güvenliğini sağlamaktadır.

finansalkredi.com alıntıdır.Bir önceki yazımız olan Ordanburdan.Net başlıklı makalemizde ordan burdan net hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir