barış manço hayatı kısaca ingilizce

Barış Manço Hakkında Kısaca (ingilizce ödevi)

Paylaşır mısın ?


Proje ödevi ya da günlük ödev şeklinde aldığınız ve yazmakta zorlandığınız bir durum yaşıyorsanız, aşağıda yazıldığı gibi Barış Manço’nun kısaca hayatını ünlü birinin ingilizce hayatı kısaca şeklinde bir ödev için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sonuçta ünlü biri denildiğinde günümüzde hayatta olan birinin olması veya ingilizce diye yabancı bir ünlü olması şart değildir. Barış Manço hayatı boyunca pek çok ülkede tanınmış ve sevilmiş , ama en çok ta ülkemizde hatırı sayılır bir saygınlık kazanmış, hem sanatı hem kişiliği hem de çocukların eğitimine verdiği önem ile tanınan ünlü bir sanatçımızdır.

 

BARIŞ MANÇO (HOUSE MUSEUM)

 Barış Manço was born on 2 January 1943. His father’s name is Hakkı and his mother’s name is Rikkat Manço.

He did a TV program in TRT1. İts name was ” 7’den 77’ye”. He made lots of songs .Lastly, he died on 01 February 1999 in Moda/İstanbul.

He was a singer loved by everyone. Some songs are: “Dönence , Domates Biber Patlıcan, Kol Düğmeleri, Süper Babaanne. Barış Manço ‘s home was turned into a museum in 2010.

    

(Ünlü Birinin Hayatı İngilizce) Barış Manço’nun hayatı kısaca ödevimizin Türkçesi:

Barış Manço 2 Ocak 1943’te doğdu. Babasının ismi Hakkı ve annesinin adı Rikkat Manço.

TRT1’de bir TV programı yaptı. İsmin adı ” 7’den 77’ye ” idi. Çok fazla şarkı yaptı. Sonunda 01 Şubat 1999’da Moda / İstanbul’da öldü.

Herkes tarafından sevilen bir şarkıcıydı. Bazı şarkıları: “Dönence, Domates Biber Patlıcan, Kol Düğmeleri, Süper Babaanne. Barış Manço’nun evi 2010 yılında müzeye dönüştürüldü.

Ünlü birinin ingilizce hayatı şeklinde sizden istenen ödev için kısaca yapılabilecekler bu kadar.

Ödev burada bitti ama Yabancı dil ödevlerinizi kolaylaştıracak bir yöntemi de sizinle paylaşalım.

Ödeviniz için bu kısım yeterli değil ise size bir ipucu verelim. Önce Türkçe olarak eklemek istediğiniz bölümü düzgün ve ögelerine dikkat ederek yazın. Sonra Google Translate kullanarak ingilizce ya da başka dillere çevirip kullanabilirsiniz. Örnek mi ? İşte bu paragrafın translate ile dönüştürülmüş hali :

If this part is not enough for your assignment, let me give you a hint. First, type in the part you want to add in Turkish, taking care of your documents. Then you can translate and use English or other languages using Google Translate. An example? Here is the translated version of this paragraph:

 Bir önceki yazımız olan Sınavla Öğrenci Alan Liseler başlıklı makalemizde 2018 merkezi sınav okulları ve merkezi sınavla öğrenci alan okullar hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir