dji tello türkiye

Dji Tello Özellikleri

Paylaşır mısın ?


Drone sektöründe yaptığı yeniliklerle kullanıcılarını sevindiren, drone sektöründe liderliğe oynadığını her yeni modeliyle ispat eden Dji yeni tasarımı Dji Ryze Tello Drone’ un özellikleri ile ön plana  çıktı. Hem Intel hem Dji teknolojisi ile birleşen Dji Tello cihazın en önemli özelliklerinden biri otomatik kalkış ve iniş fonksiyonuna sahip olması. Özellikle drone kullanımında acemiler ve  Çocuk kullanıcı kitlesini de düşünerek sensörler yardımı ile çalışan birçok farklı özellik bu cihaz için geliştirilmiştir.

Kumandasız satılan ürünü, Wİ-Fİ bağlantısını kullanarak telefonunuza indirdiğiniz uygulaması ile Dji Ryze Tello Drone’u kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolün kumanda ile kontrolden çok da farkı yok. Aynı zamanda kamera görüntüsü de akıllı telefonunuzda olduğundan fpv uçuşlarını da rahatlıkla yapabilirsiniz. Biz  Dji Tello’ya profesyonel oyuncak diyoruz.

Dji Ryze Tello Drone ile akrobatik uçuşlar da yapmanız mümkün. Ayrıca isterseniz dilediğiniz şekilde fotoğraf çekip,  kolayca video kaydedebilirsiniz. Akrobatik hareketleri  Drone kodlaması yaparak basit hale getirebiliyorsunuz.

Hem çocuklar hem de yetişkinler için şu an piyasada bulunan en eğlenceli drone TELLO diyebiliriz. Aynı zamanda görünümüyle etkileyici , küçük ve kullanımı kolay drone dur.  TELLO’yu kullanmak düşündüğünüzden daha kolay. Kısacası Telefonunuzu çıkartın ve sezgisel kontroller sayesinde en az tehlike ile istediğiniz yerde istediğiniz zaman kullanın.Küçük ebatları sayesinde nerede olduğunuzun önemi yok, evde, ofiste, arka bahçenizde istediğiniz an  yeni görüş açılarıyla çevrenizi görebilirsiniz. Çift anteni ve canlı görüntü aktarımıyla TELLO hep yanınızda.

Video yanında bu Drone ile Müthiş Fotoğraflar ve Videolar Kaydedin.Yüksek kaliteli imaj işlemcisi ile donanımlı TELLO inanılmaz fotoğraf ve video kayıtları yapma yeteneğine sahip. Neredeyse profesyonel seviyesinde fotoğraflarınızı alın ve sosyal medyada paylaşın.

Dji Tello Teknik Özelliklerine gelirsek:

dji tello özellikleri
dji tello özellikleri

Boyut 98 x 92.5 x 92.5 mm

Ağırlık 235 gr

Pil Tipi lion

GPS Var

Fotoğraf Çözünürlüğü 5 MP

Voltaj 3.8 V

Pil Kapasitesi 1100 mAh

Video Çözünürlüğü 1280×720

Maksimum Yükselme/Alçalma Oranı 6 m/s

EZ shots: Circle 360 ve up – away uygulamaları ile koordine kısa videolar çekin, paylaşın

Elektronik imaj stabilizasyonu: Sarsıntısız havadan görüntüleme

Intel işlemci: Profesyonel işlem gücü daha yüksek kalite görseller

Dji Tello , Düşük ağırlıklı ve dayanıklı tasarımı, yazılım ve donanım korumasıyla birleşerek güvenle uçuş yapmanızı sağlar.

Gelelim Tello Programlama işlemine:

Oyun, öğrenme aşamasının önemli bir parçasıdır. TELLO MIT tarafından tasarlanan Scratch desteği ile, gençlerin ve çocukların başlangıç seviyesi programlama öğrenirken eğlenmelerini sağlar. Daha gelişmiş bir yazılım ihtiyacı duyarsanız TELLO SDK desteği de sunmakta.

Çocuklar ve gençler programlamanın temellerini Tello Drone ile eğlenerek öğrenebilirler. TELLO MIT tarafından tasarlanan scratch desteği ile başlangıç seviyesinde programlama öğrenebilirsiniz. Bu sayede basit logo yerleştirme işlemi ile cihazınıza kısa otomatik manevralar yaptırabilirsiniz.

Örneğin  ” çalıştır-3m yüksel- sağa doğru kendi ekseninde dön- alçal – iniş yap”   gibi bir programlamayı yapıp ardından işlemi başlatarak sadece drone’unuzu izleyebilirsiniz. Aşağıda ekran örneğinde gördüğünüz gibi bu komut girişleri ingilizce olarak seçmelisiniz. Dji Tello Programlamayı akıllı telefonunuz ile yapıyorsunuz. Yani Dji Tello Programlama yaparken yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı.

tello programlama
tello programlama

Yaklaşık 80 gram ağırlığında olan cihazı çantanızda veya elinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Max uçuş süresi 13 dakika olduğu söylenmekte. Herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için pervane korumaları da bulunmaktadır. Biz de özellikle yeni başlayanlara korumaları sökmeden kullanmayı tavsiye ediyoruz.

Aldıktan sonra muhtemelen Çift anteni ve canlı görüntü aktarımı ile Dji Ryze Tello Drone’u hep çantanızda taşımak isteyeceksiniz. Hafif ve dayanıklı tasarımı, yazılım ve donanım koruması ile sizlere güvenli uçuş ortamı sağlayan ürünü biz de denedik ve çok eğlendik. Size de tavsiye ederiz.

Gamepad ile Dji Tello kumandası.

DJI Tello akıllı  telefon ile kumanda edilebildiği gibi artık harici bir kumanda ile de uçurulabiliyor. Bunun için kullanmanız gereken bluetooth özellikli bir kumanda. Nasıl yapıldığını videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Bu arada dji tello satışı , tamiri, servisi ve  diğer DJI drone  modellerinin satış tamiri ve servisi için meşhur Google arama bölümüne  “ drone doktoru ” yazmanız yeterli.
Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir