en uygun makas aralığı

Dövizde en uygun makas hangi bankada ?

Paylaşır mısın ?


Döviz işlemlerini bankaların web sitelerinden yapanların en çok sorduğu sorulardan biri “dövizde en uygun makas hangi bankada?” sorusudur. Bir çok kişi ister döviz bürolarında ister internet bankacılığı aracılığı ile olsun döviz alım satımı yapıyor. Kimi bunu iş haline getirmiş ve parasına para katmak için yaparken kimisi de sadece birikimlerini daha sağlıklı ve geliri yüksek bir alanda değerlendirmek için yapıyor. Kimine göre de gelirini ya da birikiminin değerini korumak için döviz alıp satma yoluna gidiyor.

İster döviz alım satımı yapın ister altın alıp satın elbette tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem var. Kimi bu işlemler için döviz büroları ve kuyumcuları tercih eder ve parasını karşılığında fiziki olarak altın çeşidi alır. Ya da Dolar Sterlin Euro vb. para birimlerini birikim için elinde bulundurur. Kimileri bunu yapmak yerine banka ya da finans kurumlarında hesap açtırıp, altın alıyor ise gram olarak karşılığını , döviz alıyorsa ya da satıyorsa yine hesabı üzerinden karşılığı tutarı dijital hesabında tutar.
Bankalar ile işlemler yapılırken de Teknolojinin geliştiği günümüzde döviz bürosuna gitmeden internet üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyor. Biz elbette sizlere firma ya da banka tavsiyesi yapmayacağız ancak gördüğümüz kadarı ile döviz ve altın için en uygun makas hangi bankada , en karlı şekilde alım satımı nerelerde yapabiliriz sorularına kısmen cevap arayacağız. Bu arada elbette yazı içeriği hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İnternet üzerinden web siteleri ya da akıllı telefon uygulamaları kullanarak döviz ya da altın gümüş gibi emtiaları alıp satabilirsiniz. Bu işlemlerde önemli olan birkaç husus var. Bunlardan biri alım satım fiyatları arasındaki fark ki buna genelde alım satım makas aralığı deniyor. Makas aralığı en düşük platformlardan biri Türkiye Finans’ın uygulaması olan TFX TARGET uygulaması.TFX TARGET ile 24saat işlem yapabiliyor ve dolar, euro, sterlin gibi pek çok dövizin yanında altın , gümüş , bakır vb. birçok emtia alım satımı yapabilirsiniz.TFX TARGET uygulamasında altın için gece ve gündüz makas nisbeten uygun oluyor. Dolar ve Euro ile Sterlinde de aynı durum geçerli. Sadece sterlin için gece saatlerinde makas aralığı biraz açılıyor gibi. TFX TAGET uygulamasının en dikkat çeken ve kullanıcıların tercih etmesine neden olan şeylerden biri de istediğiniz zamanda ya da istediğiniz fiyatta otomatik olarak alım satım talimatı verilebilmesidir. Bu sayede kullanıcılar kendi belirledikleri fiyattan alım satım emri verebiliyorlar. Alım satım emir girişi yapılırken miktar ve satış ya da alış tutarı yanında emir girişini ister “iptal edilene kadar geçerli” ister “gün içi geçerli” isterseniz de özel bir zamana kadar kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz uyarılar sayesinde belirlediğiniz döviz ya da değerli madenin geldiği fiyatı size haber de verebiliyor.
Bilinen diğer bir uygulama da Finansbank’ın kullanıcılarına hizmet veren Enpara. ENPARA kullanıcıları altın, dolar ve Euro alım satımı yapabiliyor. Bunlardan makas aralığı en az olan ise dolar için görünüyor. Makas aralığının en uygun olduğu saatler de daha çok gündüz saatleri oluyor.
Bu ve buna benzer uygulamalar ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya da devam edeceğiz.Bir önceki yazımız olan Google Sites Kolay Site Aracı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Paylaşır mısın ?

“Dövizde en uygun makas hangi bankada ?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir