e-kredi başvuru

E-Kredi Nedir ? Nasıl Alınır?

Paylaşır mısın ?


Çağımız büyüyen teknoloji ve vakitten tasarruf namına toplum faydasına gelişen bir sektör bulunmakta ve bankacılık alanı bunu en güzel kullanan alan olduğunu ifade etmek mübalağa sayılmayacaktır. Web bankacılığı bir başka ismi ile şubesiz bankacılık prosedürleri yani e-kredi bir hayli yoğun kullanılmaktadır. Banka kullanıcılarının yüzde 70 gibi bir oran web bankacılığı ile ilgili bilgi sahibi olup birçoğu da bunu faal olarak gerçekleştirmektedir.

Web bankacılığından para alma ve yatırma haricinde neredeyse bütün prosedürleri yapmak olası olmakla beraber kredi müracaatı, vadeli-vadesiz hesap oluşturma, döviz ve altın alım satım, fon hesapları, repo ve başka yatırım imkânları hakkındaki tüm prosedürleri çevrimiçi şekilde yapmanız olasıdır.

Evvela bu e-kredi ne demektir diye sorarsanız, bankaya uğramadan formalite ile uğraşmadan 5-10 dk süresince hesaba aktarılan kredidir. Kimler müracaat edebilir ve “kimlere e-kredi çıkar” diye sorarsanız kredi notu 1600 üstü bir diğer deyişle findeks rengi yeşil olan kişiler, banka ile herhangi bir problem yaşamamış, kredi borç yükü düşük olan kişiler bu krediyi rahatlıkla alırlar. Bankanın sürekli kullanıcısı olmakta e-kredi müracaatlarında yarar şeklinde karşımıza çıkar.

Bankadan e-kredi başvuru müracaatı nasıl gerçekleştirilir diye sorarsanız, kullanıcısı olduğunuz bankanın şubesiz bankacılığından, hemen kredi müracaatı alternatifleri ile müracaat yapmanız lazım. Bilhassa bankalar kredi notu cazip olan kişilere bankaya uğramaya ve kontrat imzalamaya ihtiyaç duymadan krediyi 5 dakika içinde hesaba yatırır. Devamlı çalıştığınız bir banka mevcut ise bu imkânı daha doğrusu hemen kredi onayını almanız daha basit olacaktır. Gene e-kredinizi mobil bankacılık ile müracaat etmeniz ve 10 dk kredinizi hesaba yatmasını elde edebilirsiniz.

Finansbank enpara müşterisi iseniz ve kredi notunuzun 1600 ve üstü olması kredi borç yükünüzün düşük olması halinde enpara internet’ten kredi ile hemen 30.000 Türk Liraya dek bankaya uğramadan e-kredi kullanmanız olasıdır.

Gene Türk ekonomi bankasının E- kredi cepteteb kullanıcılarına yine koşulların cazip olması durumunda internet ya da cep uygulaması ile uygulanan e-kredi müracaatı ile hemen krediniz hesabınıza gelir bankaya uğramanıza gerek kalmaz. 

Yapı Kredi Bankası Nuvo, Garanti Bankası igaranti, Denizbank anında kredilerini de benzer yolla şubesiz bankacılık kanalı ile müracaatınızı gerçekleştirerek e-kredinizi bankaya uğramadan hemen alırsınız Bir önceki yazımız olan Evde Kürdan Doldurma İşi başlıklı makalemizde Evde Kürdan Doldurma İşi hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir