ekenh9r kumanda çalışmıyor

EKEN H9R KUMANDA ÇALIŞMIYOR ÇÖZÜMÜ

Paylaşır mısın ?


Eken H9r gündemde bulunan ve en çok satılan aksiyon kameraları arasında yer alıyor. Tercih edilme nedenleri arasında fiyat/performans oranı , çekim özellikleri gibi bir çok önemli yönü olsa da tercih edilme nedenlerinden birisi de kumandalı olması ve kameraya dokunmadan video başlatma – durdurma ve hızlı fotoğraf çekme ve cihazı kapatma fonksiyonlarına sahip olması sayılabilir.

Ancak bazı kullanıcılardan “eken h9r kumanda çalışmıyor” ya da eken kumanda ışıkları yanıyor ama işlevini yerine getirmiyor” kumanda bozuk çıktı çözümü nedir?” gibi sorular da geliyor.

Tüm bu sorunların basit bir çözümü var aslında.

  1. Kumandanızın içindeki pil bitmemesi için ters konulmuş olabilir, kumandanın 4 vidasını ince bir yıldız tornavida ile açın ve pili çıkartıp (+) üste gelecek şekilde takın.
  2. Kumanda piline şeffaf ya da renkli yalıtkan sarılmış olabilir, aynı şekilde kumandanın içini açıp yalıtkanı çıkartın ve yeniden pili takıp deneyin.

Eken h9r Kumandanın ışıkları yanıyor ama çalışmıyor?

Kumandanın düğmelerine basıldığında ışıkları yanmıyorsa pil terstir ya da bitmiştir. Yenisini alın ve takın.

Kumandanın düğmesine basıldığında ışıkları yanıyor ama cihaza komut vermiyorsa kumandanın arkasındaki pili yerinden çıkartın ve 10-15 saniye bekleyip yeniden aynı şekilde yerine takın (bir nevi kumanda resetleme) Sonra H9r kameranızı açıp kumandayı tekrar deneyin. Ben denedim oldu, umarım siz de çözersiniz.
Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir