Yılan girmemesi için

Eve yılan girmemesi için.

Paylaşır mısın ?


Şehir merkezinde pek görülmeseler de yine de kırsala doğru hemen her yerde olabilecek yılanlara karşı eve ,bahçeye,ya da herhangi bir alana yılan girmemesi için neler yapabiliriz?

Elbette zehirli ilaçlar ya da tuzak vb ile de korunabilirsiniz ancak hayvanlara zarar vermeden de kendimizden uzak tutabiliyorsak neden onları öldürelim?

İşte hayvanları öldürmeden yılanları ve hatta haşereleri,böcekleri istediğimiz alanlardan uzak tutabileceğimiz yollar.

İlk ve en çok bilinen yol yılanların girmemesini istediğiniz bölgeye sarımsak koymak. Ancak sınırlayacağınız alana sarımsakları bütün halde değil, kabuğunu açıp hatta bölgedeki birkaç taşa sürterek kokusunu iyice aktif ederseniz daha etkili bir koruma yapabilirsiniz. Özellikle çadır ve karavan gibi yerlere yılan girmemesi için en basit yöntem olarak seçebilirsiniz.

çadıra yılan girmemesi için

Yılanlardan evimizi bölgemizi çadır ya da karavanımızı korumak için bir başka yöntem.Hemen her ziraat bayisinde bulabileceğiniz toz kükürt eve ,bahçeye,ya da herhangi bir alana yılan girmemesi için alanın etrafına dökülür. Toz kükürt sayesinde sadece yılanlar değil diğer böcek ve haşere de kükürt döktüğünüz alandan geçmeyecek dolayısıyla evinizden yılan böcek ve haşereleri uzak tutacaktır.

Yine eve ,bahçeye,ya da herhangi bir alana yılan girmemesi için başka bir yok mazot ile naftalini karıştırarak tarımda kullanılan ilaç pompaları ile korumak istediğimiz alana serpilir. Bu yolla daha geniş alanlar daha pratik bir şekilde korunabilir. Bu yöntemle de evinizden yılan ve haşerelerden koruyabiliriz.Naftalin tek başına etkili olsa da mazot ile karıştırarak onu daha geniş alana yayabilirsiniz. İsterseniz naftalini tek başına da kullanabilirsiniz.Bu durumda toz olarak korumak istediğiniz alanın etrafına yaymalısınız. Naftalin uçucu olduğu için bir süre sonra etkisini kaybedeceğini de unutmayın.

Ayrıca bu tür hayvanlar nemli, karanlık yani kısacası avlarının olabileceği yerleri sevdiklerinden karavan bagajı ve diğer bölmelerine de kendinizi rahatsız etmeyecek kadar naftalini bir beze sararak koyabilirsiniz. Böylece istemediğimiz yılan ve haşereleri karavanımız veya çadırımızdan ya da evimizdeki dolabımızdan uzak tutabiliriz.

Elbette kimse kendine ait alanda sevmediği bir canlının izinsiz olarak bulunmasını istemez ama onlara ciddi zararlar vermeden de istediğimiz bölgelerden uzak tutma şansımız varsa neden kullanmayalım?Bir önceki yazımız olan Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde çeyiz hesabı, Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır ve çeyiz parası hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir