Gmail hesabı alma (Gmail mail açma)

Paylaşır mısın ?


Google ın belki en önemli hizmetlerinden biri gmail uzantılı bir mail adresi kullanılabilmesidir. (bizim tabirimizle gmail hesabı alma , gmail açma ) Eskiler bilir, google.com ilk mail hizmeti vermeye başladığı yıllarda gmail adresi alabilmeniz için gmail kullanan birinin sizi sisteme davet etmesi ve bir mail kayıt linki göndermesi gerekliydi. Uzun zamandır buna gerek yok, doğrudan sisteme girip mail adresi alabiliyorsunuz.

Aslında google.com üzerinden hesap oluşturduğunuzda sadece bir mail adresi sahibi olmuyor, aynı zamanda google’un verdiği birçok imkandan da yararlanabiliyorsunuz. Drive, Meet, Haritalar, Youtube, Documents… bunlardan sadece birkaçı.

Gelelim google hesabı oluşturma nasıl yapılır (bizim tabirimizle gmail hesabı alma , gmail açma ) nasıl yapılır ,resimlerle anlatalım.

İlk Olarak Hesap Oluşturma linkini açalım;

https://accounts.google.com/signup

Burada şöyle bir ekran gelecek:

Ad Soyad girilip Kullanıcı Adı bölümüne almak istediğimiz mail adresi yazarız.Uzantısı göreceğiniz gibi @gmail.com dur. Yazdığımız adlardan önceden alınmış mail isimleri elenerek (kırmızı olarak uyarılır) bize önerilen maillerden birini ya da kendimiz yazarak daha önce alınmamış bir mail adresi seçeriz ,burada sadece harf değil,sayı da yazabiliriz.(adısoyadı1453@gmail.com gibi..)

Ardından giriş yaparken kullanacağımız bir şifre belirleyip “şifre ” ve “Onayla” bölümlerine yazarız.(aynı şifreyi onayla bölümüne yazarız.)

Bu ekrana bilgileri girip İLERİ butonu tıklanır. Karşımıza şöyle bir ekran gelecektir.

Yukarıdaki ekranda isteğe bağlı telefon No yazabiliriz. (herhangi bir şekilde şifre unutursanız ya da hesabınız ele geçirilirse geri almak için telefon önemli bir bilgidir.) Yine isteğe bağlı olarak herhangi bir şekilde kaybolduğunda ya da unuttuğumuzda kullanabileceğimiz ikinci bir kurtarma mail adresi girebiliriz. Diğer bilgiler de yazılıp İLERİ tıkanır. Aşağıdaki ekran gelir. Ekranın en altına gidilir.

Google koşullar sayfasının en altında KABUL EDİYORUM tıkadıktan sonra artık üyeliğiniz başlamıştır. Hesap sayfanız açılır.

Bundan sonra Google.com.tr sayfasında sağ üst köşede bulunan OTURUM AÇIN bölümünden giriş yaparak tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. İster Gmail tıklayıp mail alıp gönderin, isterseniz aşağıdaki resimdeki menüyü açıp google’ın diğer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Örnek , Canlı ders ya da online toplantı için Meet …

Meet nasıl kullanılır?Bir önceki yazımız olan Eba Canlı Derste Öğretmen Nelere Dikkat Etmeli başlıklı makalemizde canlı ders dikkat edilecek ve eba canlı ders öğretmen hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir