google sites nasıl

Google Sites Kolay Site Aracı

Paylaşır mısın ?


Google, tüm bu süreci olabildiği kadar basit ve çabucak halledebileceğiniz bir hale getiriyor. Herhangi bir host, domain masrafına girmeden, tamamen Google’ın sunucularında barınacak şekilde bir web sitesi tasarlamanız oldukça kolay.

 

Öncelikle yapmanız gereken, Google Sites’ın web sitesine buraya tıklayarak . Google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra sol üstteki kırmızı ‘oluştur’ butonuna tıklamalısınız. Karşınıza  basitlikte çığır açacak kadar sade bir web tasarım sayfası geliyor olacak. Burada yapacağınız her şey sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı. Sitenizin tasarımını bitirdikten sonra ‘Publish’ butonuna tıklayarak, sitenize bir isim veriyorsunuz. Tüm bu süreç sonunda ‘sites.google.com/view/xxx’ şeklinde bir web sitesine sahip olabiliyorsunuz.

 

Google’ın Sites hizmeti yeni bir hizmet olmamasına karşın, geçmişte sadece  tasarım açısından oldukça ham görünen web siteleri tasarlanabiliyordu. Yenilenen arayüz ve görseller sayesinde oldukça sağlam işler çıkarmanız mümkün.

 

 Bir önceki yazımız olan Şifa Ayetleri Türkçe Okunuşu başlıklı makalemizde peygamberimizin şifa duaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir