Öğrenciye Eba Şifresi Nasıl Verilir

Paylaşır mısın ?


Öğrenciler eba ya girip hem çalışma yapmak hem de canlı derslerine katılmak için şifrelerini kullanmak zorundadır. Kendi şifresi yoksa öğretmen eba öğrenci şifresi tanımlayabilir.(Eba öğrenci şifresi verme)

Eba ya giriş yaparken eğer varsa daha önceden kullanılan şifre ile girilebilir. Öğrenci şifresini unuttuysa eba öğrenci girişi tıklayıp “şifremi unuttum” linkinden yeni şifre alabilir. (Nasıl yapıldığını görmek içi tıklayın: Eba öğrenci şifresi alma)Burada da sorun yaşanırsa ve veli tarafından e-devlet üzerinden de şifre verilemiyorsa; Eba üzerinden öğretmenler öğrencilere eba şifresi tanımlayabilirler.

Eba öğrenci şifresi verme nasıl yapılır? (Öğretmen)

Öncelikle öğretmen ebe.gov.tr adresine şifresi ile giriş yapar. Daha sonra sağ üst köşede profil bölümündeki açılır menü tıklanır. Burada Öğrenci Şİfre(Öğretmen) tıklanır.(Aşağıdak, resim 1 ve 2 işlem.

Yeni açılan bölüme öğrenci kimlik numarası yazılarak “Öğrenci bilgilerini getir” tıklanır. Aşağıya öğrenci bilgileri gelir ve “Tek Kullanımlık Giriş Şifresi Oluştur” tıklanır. Aynı sayfada yan tarafa geçici şifre sistem tarafından oluşturulur. (Aşağıdaki resim 3,4 işlemler.)

Öğrenciye verilen bu şifre tek kullanımlık olup öğrenci sisteme girdiğinde bunu kalıcı şifresi ile değiştirmelidir. Ayrıca bu şifre 5 gün geçerli olup 5 gün içinde öğrencinin tek kullanımlık şifreyi değiştirmesi gereklidir.Bir önceki yazımız olan Zoom Programı Kullanımı başlıklı makalemizde zoom basit anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir