Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Paylaşır mısın ?


Bireysel tüketici kredileri, konut kredileri, taşıt kredileri ve kredi kartı borçları, borç yapılandırma işlemlerinde, yeni ödeme planına dönüştürülmektedir. Yapılması gereken, ilgili bankanın şubesi ya da müşteri temsilcisi ile irtibata geçmektir. Bankanın müşterilerine sunduğu bu kolaylık, hem banka açısından, hem de müşteriler açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Yeni yapılandırma yasası ile ilgili gerekli açıklama ve güncellemeler de yazımıza eklenmeye devam edecektir.Özellikle Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma işlemi ile ilgili tüm güncel detaylar eklenmeye devam etmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Eğer sizlerde Ziraat bankasından her hangi bir türde kredi kullanmış iseniz ve kredinize ait borçları zamanında ödememiş ya da ödeyemiyor iseniz, Ziraat bankası kredi borcu yapılandırma işlemlerine müracaat edebilirsiniz. Bankanın iletişim hattı üzerinden müşteri temsilcilerine ulaşmak veya müşterisi olduğunuz banka şubesine gitmek, borç yapılandırma işlemine müracaat etmek, hizmetten faydalanacağınız anlamına gelmektedir.

Her hangi bir neden ile kullandığınız kredinin taksitlerini 1-2 ay gibi süre ile ödeyememiş iseniz ya da Ziraat bankasına ait bir kredi kartınız var ise ve aynı şekilde bu kredi kartının da ödemelerinde aksamalar meydana getirmiş iseniz, yeniden yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şubenize müracaat etmeniz halinde, sizlere yeni bir kredi kullandırılıyormuş gibi işlem yapılacaktır.Aynı prosedürler geçerli olacak ve sizlere yeni bir kredi dosyası açılacaktır. Ödeme zorluğu çektiğiniz ya da yüksek faizden kullandığınız kredi ile arasındaki tek fark, müracaat ettiğiniz tarihteki yeni faiz oranı ve oluşturulan yeni vade şeklidir. Vadenin uzatılması ya da diğer bir ifade ile yeni kredinin uzun vade ile açılması, ödeme kolaylığı anlamına gelmektedir.

Faiz oranı ise, bir önceki kredinize göre yüksek ya da düşük oranlarda bulunabilir. Eğer, düşük oranlı bir faiz dilimine denk gelmiş iseniz ve her hangi bir ödeme güçlüğünüz bulunmuyor ise, aynı müracaatı yapabilir ve borç yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası yapılandırma Kredisi Faiz Oranı ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni uzun vadeli kredi yapılandırma işlemi , halk arasında 72 ay ve 48 ay vadeli krediler için ziraat bankasının yapılandırma kredisi faiz oranı’nın düşük olmayacağı beklentisi oldukça yüksek.

Önümüzdeki günlerde faiz oranları ve şartlar belirlendikçe sizlerle paylaşacağız.Bir önceki yazımız olan Bankalardan kredi Alamıyorum ne yapmalıyım ? başlıklı makalemizde acil kredi, Bankalardan kredi Alamıyorum ve Bankalardan kredi Alamıyorum ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.


Paylaşır mısın ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir